ZUS kwestionuje firmy założone przed porodem

Wypowiedź do artykułu M. Rzemka Rzeczpospolita z dnia 14-08-2013 „ZUS kwestionuje firmy założone przed porodem”

Szkopuł w tym, że gdy trzeba zapłacić składki, ZUS nie wymaga udowodnienia, iż dana osoba prowadziła działalność, i do wydania decyzji o podleganiu pod obowiązek zapłaty składek wystarczy sam wpis do CEIDG. Ale gdy przychodzi do wypłaty świadczeń, zgłoszenie działalności do ewidencji nie wystarcza – komentuje Mirosław Łabanowski, radca prawny z kancelarii Lex Consulting.

Więcej…
 

Interpretacje ZUS nie chronią przedsiębiorców

Wypowiedź do artykułu M. Rzemka Rzeczpospolita z dnia 14-10-2013 „Interpretacje ZUS nie chronią przedsiębiorców”

Jeśli przedsiębiorca z nieświadomości lub niewiedzy popełni błąd w opisie stanu faktycznego, to może zostać w tym błędzie utwierdzony przez ZUS – mówi Mirosław Łabanowski, radca prawny z kancelarii Lex Consulting.

Więcej…
 

ZUS nie może podważać ubezpieczenia na Słowacji

Wypowiedź do artykułu M. Rzemka Rzeczpospolita z dnia 9-09-2013 „ZUS nie może podważać ubezpieczenia na Słowacji”

SN wytknął, że ZUS w takiej sytuacji, zgodnie z art. 13 rozporządzenia 883/2004 i art. 16 rozporządzenia 987/2009, może tylko wystąpić do swego słowackiego odpowiednika o sprawdzenie, czy zatrudnienie polskiego przedsiębiorcy odbywa się zgodnie ze słowackim prawem. Tylko tą drogą może zakwestionować słowackie ubezpieczenie, które zwalnia od zapłaty składek w Polsce.

Sąd Najwyższy zalegalizował w ten sposób ucieczkę polskich przedsiębiorców za granicę przed wysokimi składkami ZUS – mówi Mirosław Łabanowski, radca prawny z Kancelarii Prawno-Rachunkowej Lex Consulting.

http://prawo.rp.pl/artykul/1045669-ZUS-nie-moze-podwazac-ubezpieczenia-na-Slowacji.html

 

ZUS żąda ekstraskładek od świątecznych bonów

Wypowiedź do artykułu M. Rzemka Rzeczpospolita z dnia 23-09-2013 „ZUS żąda ekstraskładek od świątecznych bonów”

ZUS kwestionuje sytuacje, w których wszyscy dostają jednakowe wsparcie, np. bony świąteczne uprawniające do zakupów za tę samą kwotę – mówi Mirosław Łabanowski, radca prawny z kancelarii Lex Consulting.

Więcej…
 

Strona 3 z 10

W ramach naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na świadczeniu usług w zakresie księgowości oraz pomocy prawnej ...

Czytaj dalej >>

Ukierunkowane są na profesjonalną realizację usług świadczonych dla naszych klientów, z których każdy traktowany jest indywidualnie. Elastyczne ...

Czytaj dalej >>

Nasza kadra, to ludzie, których cechuje wysoki profesjonalizm oraz zaangażowanie w realizacje stawianych celów. Dbamy o możliwość ciągłego ...

Czytaj dalej >>

LexConsulting

Kancelaria Radcy Prawnego

Biuro Rachunkowe

ul. Staniewicka 14 lok. 214 03-310 Warszawa


tel.: 506 645 254

tel/fax: 22 675 75 88

e-mail: biuro@lexconsulting.pl

GO_TO_TOP stat4u