Składki na emerytury pomostowe ściągnie tylko urząd skarbowy lub komornik

Składki na emerytury pomostowe ściągnie tylko urząd skarbowy lub komornik Rzeczpospolita 11-01-2013

ZUS nie jest organem uprawnionym do dochodzenia nieopłaconych należności na Fundusz Emerytur Pomostowych. Jeśli podejmie ich egzekucję, płatnik może wnieść zarzut.

Ustawą z 19 grudnia 2008 r. (DzU nr 237, poz. 1656 ze zm.) o emeryturach pomostowych (dalej ustawa o FEP) powołano do życia Fundusz Emerytur Pomostowych (dalej FEP). To państwowy fundusz celowy mający finansować emerytury pomostowe (art. 29). Jego przychody pochodzą m.in. ze składek, które muszą obliczać, rozliczać i opłacać co miesiąc płatnicy składek za osoby pracujące w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

http://prawo.rp.pl/artykul/968524-Skladki-na-emerytury-pomostowe-sciagnie-tylko-urzad-skarbowy-lub-komornik.html

 

We wniosku o interpretację najważniejsze są szczegóły

Jeśli firma uzyska z ZUS stanowisko w sprawie stosowania przepisów, nie ponosi odpowiedzialności za ich stosowanie w zakresie, jakim znajduje ona oparcie w przedstawionym przez nią stanie faktycznym.

Pisemna interpretacja organu, o jaką mogą ubiegać się przedsiębiorcy, może dotyczyć zakresu i sposobu zastosowania przepisów, z których wynika obowiązek realizacji świadczeń przez przedsiębiorcę.

Więcej…
 

Praca na niepełny etat bez składek na pomostówki

Wypowiedź ekspercka do artykułu A. Abramowskiej "Praca na niepełny etat bez składek na pomostówki" opublikowany w Rzeczpospilitej w dniu 22-08-2012 r.

Więcej…
 

Skoryguj składki do ZUS i nalicz od nich niższe odsetki za zwłokę

Płatnicy, którzy po 1 stycznia zauważą błąd w deklaracjach rozliczeniowych związanych z należnościami do ZUS i szybko je skorygują, zapłacą za spóźnienie o 25 proc. mniej niż normalnie 1 stycznia 2009 r. weszła w życie ustawa z 7 listopada.

 

Artykuł opublikowano w Rzeczpospolitej 2 stycznia 2009 dział: rp.pl » Dobra Firma » ZUS » Składki ZUS » Zaległości w składkach

 

Strona 7 z 10

W ramach naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na świadczeniu usług w zakresie księgowości oraz pomocy prawnej ...

Czytaj dalej >>

Ukierunkowane są na profesjonalną realizację usług świadczonych dla naszych klientów, z których każdy traktowany jest indywidualnie. Elastyczne ...

Czytaj dalej >>

Nasza kadra, to ludzie, których cechuje wysoki profesjonalizm oraz zaangażowanie w realizacje stawianych celów. Dbamy o możliwość ciągłego ...

Czytaj dalej >>

LexConsulting

Kancelaria Radcy Prawnego

Biuro Rachunkowe

ul. Staniewicka 14 lok. 214 03-310 Warszawa


tel.: 506 645 254

tel/fax: 22 675 75 88

e-mail: biuro@lexconsulting.pl

GO_TO_TOP stat4u