Kancelaria

Mirosław Łabanowski – radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Przez wiele lat zatrudniony był w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie odpowiadał za restrukturyzację kluczowych sektorów gospodarki oraz dochodzenie należnych składek. Obecnie jest zarządza obaszarem prawnym i compliance w firmie z sektora finansowego.

Przez wiele lat zajmował się problematyką ubezpieczeń społecznych, restrukturyzacją finansową zobowiązań publicznoprawnych oraz windykacją należności.

Jest wykładowcą prawa ubezpieczeń społecznych i egzeminatorem na aplikacji radcowskiej prowadzonej prze Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Posiada doświadczenie w zakresie transakcji M&A.

Uczestniczył w przygotowaniu i realizacji kontraktów wdrożeniowych w sektorze IT w tym dla banków.

Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

W trakcie dotychczasowej działalności wielokrotnie publikował artykuły na łamach wydawnictw takich jak: Rzeczpospolita, CH Beck, Infor.

 Wybrane publikacje:

  1. Uczestnik Konferencji naukowej „Problematyka prawna i ekonomiczna systemu emerytalnego w Polsce Toruń 2004
  2. Współautor komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych” Wydawca TNOIK Toruń, rok wydania - 2004 r.
  3. Laureat Zespołowej Nagrody Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu II stopnia za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie naukowo badawczej w 2007 r.
  4. Współautor „Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych - wybór orzeczeń” Wydawca: Wolters Kluwer, rok wydania – 2009 r.
  5. Współautor komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych” Wydawca Wolters Kluwer, rok wydania - 2015 r.
  6. Autor wielu artykułów z zakresu problematyki ubezpieczeń społecznych, restrukturyzacji zobowiązań publicznoprawnych oraz odpowiedzialności osób trzecich za zobowiązania publicznoprawne.
 

W ramach naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na świadczeniu usług w zakresie księgowości oraz pomocy prawnej ...

Czytaj dalej >>

Ukierunkowane są na profesjonalną realizację usług świadczonych dla naszych klientów, z których każdy traktowany jest indywidualnie. Elastyczne ...

Czytaj dalej >>

Nasza kadra, to ludzie, których cechuje wysoki profesjonalizm oraz zaangażowanie w realizacje stawianych celów. Dbamy o możliwość ciągłego ...

Czytaj dalej >>

LexConsulting

Kancelaria Radcy Prawnego

Biuro Rachunkowe

ul. Staniewicka 14 lok. 214 03-310 Warszawa


tel.: 506 645 254

tel/fax: 22 675 75 88

e-mail: biuro@lexconsulting.pl

GO_TO_TOP stat4u