Kancelaria

Mirosław Łabanowski – radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Przez wiele lat zajmował się problematyką ubezpieczeń społecznych, restrukturyzacją finansową zobowiązań publicznoprawnych oraz windykacją należności. Posiada doświadczenie w zakresie transakcji M&A. Uczestniczył w przygotowaniu i realizacji kontraktów wdrożeniowych w sektorze IT. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

W trakcie dotychczasowej działalności wielokrotnie publikował artykuły na łamach wydawnictw takich jak: Rzeczpospolita, CH Beck, Infor.

 Wybrane publikacje:

  1. Uczestnik Konferencji naukowej „Problematyka prawna i ekonomiczna systemu emerytalnego w Polsce Toruń 2004
  2. Współautor komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych” Wydawca TNOIK Toruń, rok wydania - 2004 r.
  3. Laureat Zespołowej Nagrody Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu II stopnia za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie naukowo badawczej w 2007 r.
  4. Współautor „Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych - wybór orzeczeń” Wydawca: Wolters Kluwer, rok wydania – 2009 r.
  5. Autor wielu artykułów z zakresu problematyki ubezpieczeń społecznych, restrukturyzacji zobowiązań publicznoprawnych oraz odpowiedzialności osób trzecich za zobowiązania publicznoprawne.

 

Z kancelarią współpracuje:

Andrzej Radzisław – radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych. Przez wiele lat zatrudniony był w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie m.in. brał udział w opiniowaniu aktów prawnych związanych z ubezpieczeniami oraz analizował wydawane przez ZUS interpretacje w zakresie ich zgodności z obowiązującymi przepisami.

Występował w wielu audycjach radiowych i telewizyjnych kierowanych do płatników i ubezpieczonych oraz uczestniczył w spotkaniach (kongresach sympozjach) związanych z tematyką ubezpieczeń społecznych.

Trener z ponad 15 letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu szkoleń dla służb kadrowo płacowych oraz kadry zarządzającej z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Od wielu lat publikuje na łamach Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, czasopism wydawnictwa GOFIN, WIP, BECK.

 

Wybrane publikacje

Autor

Instrukcja opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – ODDK Gdańsk 2003 r.

Opłacanie składek ZUS - Poradnik dla przedsiębiorcy i pracodawcy – ODDK Gdańsk 2006 r.

Opłacanie składek ZUS - Poradnik dla przedsiębiorcy i pracodawcy – ODDK Gdańsk 2008 r.

Instrukcja opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr Gdańsk 2003 r.

 

Współautor

 

Jak zatrudniać etat czy współpraca – Grupa Wydawnicza INFOR

Jak obliczać wynagrodzenia - Vademecum Rzeczpospolitej

Jak zawrzeć umowę o pracę, zlecenia, o dzieło - Vademecum Rzeczpospolitej

Wypadki przy pracy i choroby zawodowe po nowemu - Vademecum Rzeczpospolitej

Składki od pracownika, zleceniobiorcy menedżera - Vademecum Rzeczpospolitej

Wszystko o zmianach w drukach i kodach - Vademecum Rzeczpospolitej

 

W ramach naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na świadczeniu usług w zakresie księgowości oraz pomocy prawnej ...

Czytaj dalej >>

Ukierunkowane są na profesjonalną realizację usług świadczonych dla naszych klientów, z których każdy traktowany jest indywidualnie. Elastyczne ...

Czytaj dalej >>

Nasza kadra, to ludzie, których cechuje wysoki profesjonalizm oraz zaangażowanie w realizacje stawianych celów. Dbamy o możliwość ciągłego ...

Czytaj dalej >>

LexConsulting

Kancelaria Radcy Prawnego

Biuro Rachunkowe

ul. Staniewicka 14 lok. 214 03-310 Warszawa


tel.: 506 645 254

tel/fax: 22 675 75 88

e-mail: biuro@lexconsulting.pl

GO_TO_TOP stat4u